wyszukaj
Baza WizzAir i 6 nowych połączeń we Wrocławiu
2009-10-01 14:41:59; / Tagi: , WizzAir, Wrocław
Foto: Jacek Grześkowiak


WizzAir, niskokosztowy przewoźnik z Węgier, wybrał lotnisko Wrocław Strachowice na swoją kolejną bazę operacyjną w Polsce. Przybędzie też nowych połączeń i to aż 6.

Baza rozpocznie funkcjonowanie w lipcu 2010 roku. Otwarcie bazy nie jest jedyną dobrą informacją dla mieszkańców Dolnego Śląska. Otwarte zostanie coś jeszcze. - Port Lotniczy Wrocław zyska też 6 nowych połączeń: do Paryża Beauvais, Oslo Torp, Eindhoven, Bolonii Forli, Cork i Mediolanu Bergamo. Wizz Air ponownie otworzy też trasy Wrocław-Dortmund i Wrocław-Doncaster-Sheffield. Według zapowiedzi przewoźnika zwiększy się też częstotliwość lotów do portu Londyn Luton z czterech do siedmiu połączeń w tygodniu - informują służby prasowe wrocławskiego portu. Do Paryża, Oslo i Dortmundu będzie można polecieć już w grudniu 2009 roku, a reszta wspomnianych połączeń będzie działać od lipca 2010 roku.

- Wrocław to już nasza piąta baza operacyjna w Polsce” – powiedział John Stephenson, Wiceprezes WizzAir - Jej otwarcie jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w polski rynek lotniczy, który jest jednocześnie największym rynkiem WizzAir. Ruch ten umocni naszą pozycję lidera wśród nisko-kosztowych linii lotniczych w Polsce. Otwarcie bazy umożliwi milionom Polaków podróż do wielu zachodnich państw, stworzy setki nowych miejsc pracy i przyczyni się do znacznego wzrostu dochodów turystyki w regionie.

Mamy nadzieję, że podobne wydarzenia będą udziałem także innych portów lotniczych w Polsce!

Autor: Szymon Taranda
 

Inne wiadomosci z lotniska Wrocław Airport
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:
2.Ryba/ 2009-10-01 19:48:34
Nic tylko pozazdrościć Wrocławowi ;)
1.staranda/ 2009-10-01 15:36:36
WizzAir szedł ostro. Sześć nowych połączeń to jedno, ale inna sprawa to powrót do kilku starych: Dortmund i Doncaster... łącznie 8. Generalnie jest to liczba nowych połączeń, które zadowoliłyby inne porty lotnicze w skali całego roku! A tu proszę, tylko jedna linia otwiera aż 8 destynacji... pozazdrościć!

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy