wyszukaj
DREAMLINER jest już w Polsce!
2012-11-15 10:59:16; / Tagi: , dreamliner, boeing 787
Foto: lot.com


Boeing 787 DREAMLINER jest już w Polsce! W czwartek 15 listopada 2012 roku dokładnie o 10:51 wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Lądowanie, a także cały lot odbył się bez żadnych problemów. Maszynę pilotowało czterech kapitanów PLL LOT: Jerzy Makula, Marian Wieczorek, Jarosław Zimmer i Krzysztof Lenartowicz.

LOT będzie latać Dreamlinerem na krótkich trasach europejskich w grudniu, a do obsługi tras dalekiego zasięgu zostanie włączony w styczniu 2013 r., kiedy to pierwszy raz pokona trasę Warszawa – Chicago. LOT będzie także latać Dreamlinerem między Warszawą a Nowym Jorkkiem, Toronto oraz Pekinem.

„Przekazanie 787 LOTowi to ważny kamień milowy dla partnerstwa Boeinga i LOTu,” powiedział Ray Conner, Prezes Boeing Commercial Airplanes. „Dostawa pierwszego 787 dla europejskiej linii lotniczej to nowy i ważny etap zarówno dla LOTu jak i dla europejskiego rynku lotniczego.”

Boeing 787 Dreamliner jest zbudowany w lekkich materiałów kompozytowych. Zastosowano w nim wiele nowoczesnych systemów i innowacji, dzięki którym samolot jest bardziej wydajny i ekonomiczny, w porównaniu z konkurencją. Jest to pierwszy samolot średniego rozmiaru, który może pokonywać trasy dalekiego zasięgu, dzięki czemu linie lotnicze mogą w nieosiągalny dotychczas sposób ograniczać zużycie paliwa i obniżać koszty operacyjne, oraz rozszerzać swoje siatki połączeń o bezpośrednie połączenia z miejscami, do których pragną latać ich pasażerowie.

Dostarczony Dreamliner jest pierwszym z ośmiu samolotów zamówionych przez LOT. Kabina pasażerska jest podzielona na 3 klasy: 18 miejsc w klasie Elite Club (klasa Business), 21 miejsc Premium Club (klasa Premium Economy) oraz 213 miejsc w klasie Economy. Pasażerowie będą podróżować w niespotykanym dotychczas komforcie, dzięki nowym systemom oświetlenia, większym oknom i lukom bagażowym, niższemu ciśnieniu powietrza w kabinie, ulepszonym systemom wentylacji, oraz wielu innym innowacjom.

Dowiedz się więcej o DREAMLINERZE

Inne wiadomosci z lotniska lotyzpolski
Komentarze
Dodaj do
Skomentuj wiadomość:

Wyszukiwanie lotów
  • Nowe zdjecia
  • Najpopularniejsze

Ostatnio dodane filmy