Botswana

Stoisz przed podjęciem decyzji, która dotyczy wakacyjnego wyjazdu i nie chcesz, żeby to był kolejny oklepany pomysł, może warto zastanowić się nad tą ofertą, która może okazać się strzałem w dziesiątkę dla Ciebie! Afryka jest dla niektórych dzikim i nieokiełznanym lądem, na którym wszystkiego można się spodziewać. Mimo wszystko warto jednak poświęcić chwilę i zagłębić się w lekturę przewodników po Afryce, ponieważ ma ona do zaoferowania nie tylko piękne i dziewicze krajobrazy, ale również smaki i aromaty, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Jeśli dodamy do tego dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, to Afryka jest warta odwiedzenia.

Botswana jest rajem dla osób chcących odetchnąć od tłumu turystów i tych, którzy chcą poczuć prawdziwy urok Afryki. Botswana jest państwem położonym w południowej Afryce, które nie posiada dostępu do morza. Jest odpowiednim krajem dla osób, które jeszcze nie miały szansy nigdy odwiedzić Afryki, a chciałyby choć raz postawić swoją nogę na tym dzikim i nieokiełznanym lądzie. Dodatkowo warto poznać sympatycznych mieszkańców, a co za tym idzie spróbować potraw o określonych afrykańskich smakach i dotknąć niezwykłej mieszaniny kultur. Biuro podróży oferuje różnorodne wycieczki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły tej niezwykłej wycieczki i jej atrakcje można poznać pod tymi adresem https://logostour.pl/kraje/botswana.

Wycieczka Botswana to głównie możliwość dotknięcia afrykańskiego lądu, ale również możliwość zobaczenia atrakcji turystycznych dostępnych w krajach sąsiadujących, ponieważ wycieczka z biurem podróży łączy kilka kraje:

Windhoek-która jest stolicą Namibii, a zarazem największym miastem tego kraju, położonym w jego środkowej części. Dzięki swojemu położeniu stanowi dobrą bazę wypadową do zwiedzania pozostałej części kraju. Będąc w Windhoek, warto zobaczyć: Tintenpalast – budynek rządu, Pałac Atramentowy z Fontanną Meteorytu Gibeon, Christuskirche – kościół z piaskowca, który został zbudowany ponad 100 lat temu, oraz muzea: TransNamib Railway, które znajduje się w historycznym budynku stacji kolejowej, National Arts Museum znajdujące się w centrum Windhoek oraz muzeum Owela, w którym można podziwiać eksponaty pochodzące z całej Namibii.

Park Narodowy NAMIB-NAUKLUFT – jest jednym z największych parków w Namibii, który zajmuje powierzchnię 50000 km2. Park powstał w 1979 roku i łączy nadmorską równinę z pustynią i jej wydmami. Głównymi atrakcjami parku są kanion Sesriem, Sandwich Harbour i skaliste góry Naukluft. Największą atrakcją parku jest jednak niespotkana i jedyna w swoim rodzaju roślina, która nazywa się  welwiczja osobliwa, jest to najdłużej żyjąca roślina na całym świecie.

SOSSUSVLEI – jest to obszar wydm o rdzawym kolorze, wśród których tylko jedna została udostępniona do wspinaczki dla turystów. W Sossusvlei znane jest również z wystających suchych kikutów drzew oraz obszarów nizinnych, które raz na jakiś czas wypełniają się wodą i tworzą małe jeziorka. Aby przeżyć magiczne chwile, należy wstać bardzo wcześnie rano udać się na wydmę i przygotować aparat fotograficzny, aby uchwycić piękny i zapierający dech w piersi wschód słońca.

WALVIS BAY – jest miastem znajdującym się w zachodniej części Namibii i jest trzecim co do wielkości miastem całego kraju, położonym w Zatoce Wielorybiej. Będąc w Walvis Bay warto zobaczyć: Long Beach Leisure Park, Walvis Bay Waterfront i Dune 7, czyli wydmy.

SWAKOPMUND – jest to miasto znajdujące się w zachodniej części Namibii, jest to miasto typowo wypoczynkowe, w którym są dobrze widoczne ślady niemieckiej kolonizacji. Swakopmund jest miastem, w którym można znaleźć wiele ciekawych budynków pod względem architektonicznym, pospacerować miejską promenadą oraz odwiedzić akwarium i oceanarium.

Park Narodowy ETOSHA – jest to kolejny park, który zajmuje powierzchnię 22270 km2. W parku można zobaczyć aż 144 gatunki różnych ssaków, 110 gatunków gadów, oraz płazy i ryby. Największą populację stanowią jednak żyrafy. Park Etosha jest najlepszym miejscem do obserwacji dzikich zwierząt, które występują tutaj w swoim środowisku naturalnym. Zobaczyć tutaj można lwy, lamparty, słonie, hipopotamy oraz nosorożce czarne.

MAUN (Botswana) – jest to miasto położone nad Deltą Okawango,  jest to stolica Dystryktu North West. Będąc w Manu, warto zobaczyć: Okavango Delta, Okavango River, Moremi Game Reserve, kampus Uniwersytetu Botswany,  rezerwat Maun Wildlife Educational Park, farmę krokodyli – Okavango Swamps Crocodile Farm, oraz muzeum Nhabe Museum, w którym wyświetlane są obrazy na temat historii naturalnej, sztuki i rzemiosła Botswany.

REZERWAT MOREMI – położony jest w delcie Okavango, wśród bagien i lasów, do którego turyści nie mają wstępu.  Dzikie zwierzęta, które można tutaj zobaczyć, a właściwie usłyszeć to zarówno hieny, lamparty oraz wszystkie gatunki ptaków. Ze względu na bagnistość terenu najwięcej zwierząt można dostrzec przy wodopojach.

Park Narodowy CHOBE – należy do największych parków na terenie Botswany, obejmuje swoim zasięgiem obszar 10566 km2. Powstał w 1966 roku i znany jest z największych stad słoni, jakie można zobaczyć na całym kontynencie. W paku nie brakuje również równin i gęstych lasów. Zobaczyć w nim można poza słoniami, bawoły afrykańskie, krokodyle, bieliki afrykańskie, żurawie kolorowe oraz wiele innych dobrze znanych gatunków zwierząt.

VICTORIA FALLS (Zimbabwe)- spektakularne wodospady, znajdujące się na rzece Zambezi. Wodospady powstały w wyniku wlewania się wód z rzek, do szczelin architektonicznych, które powodują rozejście się kontynentu na dwie części. Od 1989 roku są wpisane na listę dziedzictwa światowego Unesco, przez niektórych uważane za jeden z cudów świata.

Johannesburg – jest miastem położonym w północno-wschodniej części RPA, w którym łączy się przepych z biedą, a nowoczesność z zamkniętymi dzielnicami, do których lepiej nie wchodzić. Będąc w tym mieście, warto zobaczyć: Muzeum Apartheidu, dolinę Sterkfontein, która nazywana jest Kolebką Ludzkości oraz zaporę Hartbeespoort, która oferuje wypoczynek nad wodą.

Kapsztad – to najstarsze miasto RPA, które oferuje możliwość zobaczenia i obcowania z wieloma kulturami, a będąc w nim warto zobaczyć Zamek Dobrej Nadziei oraz wyspę Robben, dodatkowym atutem jest możliwość delektowania się doskonałym winem.

Miejscem na wycieczkę, które zapadnie na pewno, na długo w naszej pamięci, będzie z pewnością Afryka, nie tylko ze względu na możliwość obcowania z dziką przyrodą i zwierzętami, ale również ze względu na poznanie i doświadczenie nowych smaków, aromatów i kultury tego niezwykłego miejsca. Wycieczka na afrykański ląd może okazać się niezapomnianym i jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Głównie ze względu na oryginalne i ciekawe zdjęcia przywiezione z podróży, super przygody i możliwość obserwacji zachowania dzikich zwierząt w ich naturalnym ekosystemie. Czego chcieć więcej? No może jeszcze odpoczynku w pięknym, afrykańskim kraju, na białych i dziewiczych plażach – to już pełnia szczęścia, która pozostanie z nami i w naszych wspomnieniach, które przywieziemy z dzikiej Afryki.