wakacje w Hiszpanii

Hiszpania to idealny kierunek na wakacje z dziećmi. Gdzie konkretnie warto pojechać z pociechami na wypoczynek w tym pięknym kraju? Podpowiadamy.

Dobra zabawa na Costa Brava

Położona w północno-wschodniej Hiszpanii Costa Brava w dosłownym tłumaczeniu oznacza „dzikie wybrzeże”. Z pewnością zauroczą Cię tu dzikie, surowe krajobrazy, ale również zachwyci bogata infrastruktura, która czyni z tego regionu miejsce idealne na wypoczynek z dziećmi. Szczególnie lubianym przez rodziny z pociechami miejscem jest kurort Roses, położony 180 km od lotniska w Barcelonie. Place zabaw, karuzele i ogromna plaża są idealne do dziecięcych zabaw. Tu nie ma czasu na nudę. Boiska do siatkówki plażowej oraz wypożyczalnie rowerów i sprzętu wodnego zachęcają do rodzinnych aktywności. Pociechom w każdym wieku z pewnością spodoba się też wycieczka statkiem lub jachtem. Stąd niedaleko jest też do Cadaqués – katalońskiej perełki rozsławionej przez Dalego, a także Muzeum Dalego w Figueres.

Wymarzony wypoczynek na Costa del Sol

Co jeszcze ciekawego dla dzieci oferuje Hiszpania Wakacje na Costa del Sol to strzał w dziesiątkę. Region każdego roku przyciąga miliony turystów spragnionych słońca, pięknych plaż, ciepłego morza i niezwykłych zabytków. Rodziny z dziećmi szczególnie pokochają Benalmadenę. Znajdziecie tu mnóstwo atrakcji. W pięknej tajskiej świątyni w miejscowości znajduje się motylarium, które zamieszkuje ponad 1500 motyli, a także żółwie, iguany, a nawet mały kangurek. Ogromne Sea Life zachwyca mnogością morskich stworzeń. Wielkie skorupiaki, kolorowe rybki, żółwie morskie, rekiny i urocze wydry to doskonały sposób na mądre spędzenie wolnego czasu. W Benalmadenie znajduje się też Delfinarium, w którym Twoja pociecha będzie mogła na żywo zobaczyć karmienie dzikich zwierząt, takich jak lwy morskie, delfiny czy słodkie pingwiny. Chyba żadne wakacje nie mogą obejść się bez wizyty w parku rozrywki. Jeden z gorących dni warto zatem zarezerwować na odwiedzenie Tivoli World. Znajdziecie tu ponad 40 różnych obiektów, które zapewnią godziny najlepszej zabawy.

Mnóstwo atrakcji na Majorce

Hiszpania obfituje w miejsca i regiony idealne na wakacje z dziećmi! Jednym z nich jest niewątpliwie Majorka. Oceanarium Marineland w miejscowości Palafollos to świetny pomysł na spędzenie aktywnego dnia z pociechą. Spotkacie tu foki, delfiny i pięknie upierzone papugi. Obiekt stanowi połączenie parku rozrywki z rezerwatem przyrody i centrum edukacyjnym. Place zabaw, restauracje z pysznym jedzeniem, wesołe miasteczko i pokazy zwierząt morskich to gwarancja doskonałej zabawy dla rodziny przez cały dzień.

Równie interesująco spędzicie czas w Smoczych Jaskiniach. Schodząc głęboko pod ziemię do Coves del Drac, poczujecie dreszczyk emocji. Znajduje się tu największe w Europie podziemne jezioro o długości aż 180 metrów, a także sala koncertowa, na której regularnie odbywają się występy orkiestry. Dźwięki muzyki przy przygaszonych światłach z łódkami sunącymi gładko po tafli jeziora to niezapomniane przeżycie.

Atrakcji i miejsc polecanych dla rodzin z dziećmi jest w Hiszpanii wiele. Zobacz wakacyjną ofertę Rego Bis i pojedź na wymarzony wypoczynek z całą rodziną.