Ile trwa lot do Bali?

Położona w archipelagu Małych Wysp Sundajskich Bali to miejsce doskonale znane wszelkim miłośnikom wypoczynku w egzotycznych rejonach świata. Urzekająca przyroda, liczne możliwości spędzania czasu i magnetyzujący folklor sprawiają, że wyspa ta już od lat jest celem podróży dla tych, którzy pragną przeżyć niezapomnianą przygodę. Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Bali? Zaplanuj swój wypoczynek lub powierz to zadanie biuru podróży, sprawdź najważniejsze wskazówki dla turystów i ruszaj w trasę!

Co warto robić na Bali?

Bali to miejsce, które mogą docenić miłośnicy najróżniejszych sposobów spędzania czasu. Rozległe, piaszczyste plaże i czysta woda morska sprawiają, że miejsce to pokochają na przykład te osoby, które uwielbiają kąpiele i opalanie się. Turyści, którzy preferują aktywny wypoczynek, mogą korzystać z rozbudowanej infrastruktury plażowej – wypożyczalni desek surfingowych czy sprzętu do snorkelingu.

Podróż wgłąb wyspy pozwoli cieszyć się widokami niezwykłej przyrody – soczyście zielonej roślinności, wodospadów i gór. Na wyspie organizowane są różne wydarzenia poświęcone lokalnej sztuce i innym elementom folkloru. Są tu liczne restauracje, w których można spróbować pysznej, indonezyjskiej kuchni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co może zaoferować Ci ta niezwykła wyspa, zajrzyj na stronę https://dreamgo.pl/gdzie/indonezja/bali/.

Jak przygotować się do podróży na Bali?

Do podróży w tak odległe, egzotyczne miejsce warto jednak dobrze się przygotować. Konieczna będzie na przykład wymiana polskich złotych na dolary amerykańskie, funty brytyjskie lub euro. Pieniądze te będzie można wymienić na miejscu na lokalną walutę – rupię indonezyjską. Oficjalnym językiem Bali jest indonezyjski, ale bez problemu można tu porozumieć się również po angielsku.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą repelentów na owady oraz kremu z filtrem (najlepiej o wysokim poziomie ochrony). Jeżeli zastanawiasz się, jak jeszcze możesz się przygotować, by podróż na Bali przebiegła sprawnie i na co warto przygotować się przed wyjazdem, zajrzyj na stronę https://dreamgo.pl/blog/bali-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem.

Czas lotu na Bali – ile trwa podróż na wyspę?

Jeśli planujesz przygodę na Wyspie Bogów, pewnie zastanawiasz się, ile trwa lot na Bali. Na to pytanie trudno odpowiedzieć w jeden. W końcu to, ile się leci na Bali, zależy od wybranego połączenia oraz tego, czy na danym kursie występują opóźnienia. Należy jednak szykować się na dość długą podróż samolotem, trwającą około 16 godzin. Z Polski dostaniemy się na Bali z jedną lub kilkoma przesiadkami – aktualnie nie istnieją bezpośrednie loty na tym kursie. W zależności od wybranego połączenia miejscem przesiadki może być na przykład Amsterdam, Dubaj czy Singapur. Samolot dociera na lotnisko miasta Denpasar, stolicy Bali.

Kiedy warto odwiedzić Bali?

Szczyt sezonu turystycznego na Bali przypada na lipiec i sierpień. Mnóstwo turystów odwiedza wyspę także w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a także w czasie Świąt Wielkanocnych. Chcąc uniknąć tłumów, warto wybrać się w podróż poza sezonem. Na Bali przez cały rok utrzymuje się dość wysoka temperatura, wynosząca około 27 °C. Pora sucha na wyspie występuje między majem a wrześniem – to wtedy możemy liczyć na najbardziej słoneczną pogodę, idealną do długiego wylegiwania się na plaży. Pora deszczowa rozpoczyna się na początku listopada i trwa do marca. Przyjeżdżając na Bali w tym czasie, należy być przygotowanym na wiele deszczowych dni i dużą wilgotność powietrza.