Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice Pyrzowice jest czwartym co do wielkości portem w Polsce pod względem liczby wykonywanych operacji lotniczych i jednym z najnowocześniejszych w kraju. Lotnisko to szczyci się niespotykaną architekturą i wieloma przyznanymi mu nagrodami.
Lotnisko Pyrzowice położone jest około 30 km na północ od Katowic, na pograniczu powiatu tarnogórskiego i będzińskiego. W odległości ok. 2 km od portu znajdują się hotele i pensjonaty, m.in. Hotel DeSilva Inn Katowice Airport oraz Pensjonat Iskra.
Obecnie lotnisko w Pyrzowicach jest jednym z kluczowych elementów infrastruktury komunikacyjnej regionu. Głównymi liniami oferującymi loty z lotniska w Pyrzowicach są Ryanair, Wizz Air i Lufthansa. Lotnisko posiada trzy terminale pasażerskie: terminal przylotowy A i B oraz terminal odlotowy C. Na lotnisku znajdują się m.in. najdłuższy w Polsce 180-metrowy taras widokowy płatny (wstęp 1 PLN). Zlokalizowany jest na poziomie „+2” Terminala B. Czynny jest 24 h na dobę.
Adres lotniska w Katowicach
Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach położony jest 30 km na północ od Katowic, stolicy województwa śląskiego. Znajduję się na terenie dwóch gmin (Ożarowice i Mierzęcice). W zasięgu 100 km od lotniska mieszka 11 milionów mieszkańców, jest to najbardziej uprzemysłowiony region w Polsce.
Główny adres – Lotnisko w Katowicach
Międzynarodowy Port Lotniczy
Katowice w Pyrzowicach
ulica Wolności 90, 42-625 Pyrzowice
Telefon: 32 392 72 00
WWW: http://www.katowice-airport.com
Lotnisko Katowice parking
Doskonała lokalizacja – zarówno blisko Katowic, Krakowa, ale i Wrocławia sprawia, że lotnisko w Pyrzowicach cieszy się ogromną popularnością wśród osób podróżujących w celach turystycznych lub biznesowych. To nowoczesny port lotniczy obsługujący setki lotów i tysiące pasażerów. Przy lotnisku znajduje się obszerny parking gotowy pomieścić około 3000 pojazdów.
Lotnisko dysponuje trzema całodobowymi parkingami. Do wyboru mamy:
- Na lotnisku znajduje się parking niestrzeżony krótkoterminowy P1, który zawiera 1200 miejsc parkingowych. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie terminali A i B;
- Parking niestrzeżony długoterminowy P2: posiada 2300 miejsc. Przeznaczony głównie dla pasażerów, którzy pozostawiają pojazd na okres powyżej 48 h. Z Parkingu P2 realizowany jest bezpłatny transfer w kierunku terminali;
- Parking strzeżony P3: dysponuje miejscem dla 380 pojazdów. Parking położony jest w odległości 200 m od budynku Terminalu A. Na parkingu pasażerowie mają możliwość płatności w gotówce lub kartami płatniczymi i kredytowymi. Na parkingu znajduje się również monitoring oraz całodobowy dozór obsługi parkingowej.
Każda osoba podróżująca może również skorzystać z parkingów prywatnych, które znajdują się w odległości od 2 km do kilku kilometrów od lotniska. Parkingi te oferują osoby prywatne, jednak w ofercie jest przewidziany darmowy transport do/z portu. Prywatne parkingi są nieco tańsze od parkingów lotniskowych.