Międzynarodowy Port Lotniczy w Łodzi

Międzynarodowy Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta znajduje się w samym centrum Polski. Jego patronem jest Władysław Reymont – pisarz, laureat Nagrody Nobla. Port lotniczy znajduje się 6 km na południowy — zachód od centrum Łodzi, niedaleko skrzyżowania głównych autostrad A1 i A2.

Lotnisko oferuje loty krajowe i międzynarodowe oraz loty czarterowe. Obsługuje tradycyjnych przewoźników i tanie linie lotnicze. Lotnisko przeszło gruntowną modernizację i rozbudowę i aktualnie posiada trzy terminale: Terminal I pasażerski, Terminal General Aviation, w którym odbywa się obsługa lotnictwa ogólnego, loty VIP oraz znajdują się firmy usługowe, oraz Terminal Cargo.

Terminal pasażerski jest nowoczesny, posiada cztery kondygnacje, taras widokowy oraz 14 stanowisk check in, które wpływają na przepustowość roczną rzędu 1,5 do 2 mln pasażerów.

Port Lotniczy w Łodzi może pochwalić się dbałością o bezpieczeństwo, gdyż jest wyposażony w system ILS (radiowy system nawigacyjny wspierający lądowanie w warunkach ograniczonej widoczności) i posiada stanowisko Lotniskowej Straży Pożarnej.

Punkty i usługi na lotnisku

W Łodzi na lotnisku w strefie ogólnodostępnej pasażerowie mogą korzystać z informacji lotniskowej i turystycznej, bankomatów, kantoru, punktu pierwszej pomocy medycznej oraz sklepów. Oprócz punktów handlowo-usługowych na łódzkim lotnisku znajdują się także restauracja i kawiarnia, gdzie w miłej atmosferze można posilić się przed odlotem. Najmłodszym podróżnym Port Lotniczy Łódź proponuje natomiast pełen zabawek Kącik Małego Pasażera, który znajduje się na pierwszym piętrze.

Na tym piętrze znajdziemy również pokój skupienia, restauracje oraz taras widokowy. W obrębie terminala działa kilka wypożyczalni samochodów i biuro podróży.

W strefie wolnocłowej Lotniska Łódź mieszczą się sklepy Baltona i Keraniss, gdzie w przystępnej cenie można kupić wiele towarów, m.in. perfumy, markowe alkohole, słodycze i upominki. W strefie pasażera znajduje się także, punkty gastronomiczne i saloniki prasowe.

Lotnisko Łódź parking

Parking Lotnisko Łódź to bezpieczne miejsce, gdzie mogą zostawić Państwo swój pojazd na czas podróży czy wyjazdu służbowego. Przy lotnisku dostępny jest parking P1 i P2, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala. Lokalizację parkingów sprawdzić można na planie lotniska. Cały teren parkingu jest monitorowany, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo pojazdów. Parking spełnia wysokie standardy.

Parking pozwala na szybkie i wygodne dojście na terminal, który oddalony od niego o ok. 150 metrów. Parking czynny jest w godzinach pracy lotniska, na okrągło monitorowany oraz dobrze chroniony.

Za parking można zapłacić kartą, która akceptowana jest w Biurze Obsługi Parkingu. Za parking można również zapłacić w obcej walucie — EUR i GBP. Dodatkowo dużym udogodnienieniem dla osób niepełnosprawnych jest darmowy parking. Na stronie lotniska można dokonać rezerwacji miejsca parkingowego.

Wszyscy kierowcy przyjeżdżający na lotnisko mogą również skorzystać z tanich parkingów zlokalizowanych w pobliżu lotniska. Często osoby prywatne oferują korzystne ceny i bezpłatny dowóz do terminala.