Lotnisko w Poznaniu to jedno z najstarszych w kraju

Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego Poznań-Ławica jest jednym z najstarszych portów regionalnych w Polsce. Patronem lotniska jest Henryk Wieniawski – wybitny polski skrzypek i kompozytor. Lotnisko Ławica znajduje się przy ulicy Bukowskiej, zaledwie 6 km od ścisłego centrum Poznania. Dzięki czemu dotarcie do portu lotniczego jest łatwe i zazwyczaj nie trwa dłużej niż kilkanaście minut.

Lotnisko znajduje się przy trasie prowadzącej bezpośrednio do najważniejszych punktów miasta. Do centrum, terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca PKP oraz przy trasie wylotowej na Berlin i Warszawę.

Lotnisko w Poznaniu ma rozbudowaną sieć połączeń rejsowych i czarterowych. Linie lotnicze, za których pośrednictwem latamy z Poznania to Lufthansa, LOT, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines i WizzAir. Z Lotniska Poznań-Ławica polecimy za pośrednictwem wielu pośredników, do wielu stolic świata i atrakcyjnych turystycznie regionów.

Co znajdziemy na lotnisku?

Port Lotniczy Poznań-Ławica to nowoczesne lotnisko położone wyjątkowo blisko centrum miasta. Zbudowane jest w nowoczesnym stylu, dlatego znalezienie się na poznańskim lotnisku nie sprawia pasażerom najmniejszych kłopotów. Terminal pasażerski lotniska Poznań-Ławica został rozbudowany i usprawniony przed mistrzostwami EURO 2012, tak, aby sprostać zadaniu obsłużenia ogromnej ilości fanów sportu. Od zachodu dobudowano komfortową strefę check-in, a po wschodniej stronie rozbudowano strefę VIP. Lotnisko ma aż 22 stacje odprawy i 11 bram wyjść.

W strefie ogólnodostępnej pasażerowie mogą korzystać z punktu informacyjnego, wypożyczalni samochodów, bankomatów, kantorów, punktu pierwszej pomocy, kaplicy, sklepów, kawiarni i barów z przekąskami. Na I piętrze znajduje się natomiast taras widokowy i restauracja. Natomiast w strefie pasażera znajduje się sklep wolnocłowy, kawiarnie i restauracje. W sklepach Aelia, Euroshop i Baltona można dokonać zakupów. Pasażerom podróżującym służbowo Lotnisko Poznań — Ławica daje też możliwość wynajmu salek konferencyjnych na spotkania biznesowe. Na terenie terminala dostępna jest bezprzewodowa sieć WiF-i, funkcjonuje także kafejka internetowa.

Na terenie terminala przy wejściu głównym zlokalizowane są również 4 biura podróży oferujących usługi turystyczne, organizację wycieczek, ofertę „Last Minute”.

Lotnisko Poznań parking

Na lotnisku Poznań–Ławica znajdują się parkingi krótko, średnio i długoterminowe. P1 – krótkoterminowy parking — wjazd od ulicy Bukowskiej na skrzyżowaniu z ulicą Złotowską. Na tym parkingu dostępne są 223 miejsca postojowe, w tym 4 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Bezpośrednio przy lotnisku znajdują się dwa płatne, strzeżone parkingi: P2 – naprzeciwko wejścia do terminala i długoterminowy P5 – ok. 100 m od terminala. Parkowanie bezpośrednio pod Terminalem jest zabronione — z wyjątkiem krótkiego postoju (max. 2 min.) dozwolonego pod Terminalem T2 Odloty, np. na czas wyjęcia bagażu z samochodu.

Na terenie lotniska przed halą odlotów i halą przylotów znajdują się strefy krótkiego postoju – strefa KISS&FLY. Pierwsze 10 minut postoju na tym parkingu jest bezpłatne. Jeśli pozostaniemy na nim dłużej zapłacimy stosowną kwotę według cennika i czasu postoju. Jeśli planujesz pobyt dłuższy niż 10 minut, warto wybrać jeden z parkingów (P1, P2, P3, P5/P6). W zależności od celu wizyty, lotnisko oferuje możliwość wyboru optymalnego miejsca na postój samochodu.

Obecnie miejsca parkingowe można zarezerwować przez Internet. Przy rezerwacji i płatności online przysługuje 10% zniżki. Wokół lotniska znajdują się również tanie parkingi, oferujące bezpłatny dowóz do terminala.