Lotnisko Okęcie Warszawa

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Port lotniczy im. Fryderyka Chopina — Warszawa Okęcie (WAW) położony jest w stołecznej dzielnicy Włochy, około 8 kilometrów od ścisłego centrum miasta. Do portu łatwo dotrzeć własnym samochodem, autobusami komunikacji miejskiej MZA, taksówką, a także autobusami hotelowymi shuttle bus. Do portu prowadzi arteria komunikacyjna — ul. Żwirki i Wigury.

Obecnie Warszawa posiada ponad 100 połączeń rejsowych z portami w kraju i na świecie oraz stale rosnącą liczbę połączeń czarterowych. Aktualnie port lotniczy dysponuje dwoma terminalami pasażerskimi, oznaczonymi, jako Terminal A oraz Terminal VIP Aviation. Z tego terminalu mogą korzystać użytkownicy helikopterów, samolotów sanitarnych oraz powietrznych taksówek.

Lotnisko w Warszawie obecnie obsługuje tanie linie lotnicze oraz regularne linie lotnicze, między innymi: PLL LOT, Air Europa, Wizz Air, EasyJet, PrimaCharter Sp. z o.o., SkyEurope oraz wiele innych.

Punkty i usługi na lotnisku

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Warszawie. Z miesiąca na miesiąc lotnisko odnotowuje coraz większą popularność swoich usług. Na pasażerów lotniska czekają jednak nie tylko sprawne odprawy, ale również atrakcyjne punkty usługowe i handlowe, oraz rozwijające się punkty rozrywkowe.

Lotnisko Okęcie oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań dla pasażerów:

  • Strefa handlowa: nowoczesna i przyjazna strefa handlowa, która umożliwia zarówno wspaniałe zakupy w sklepach bezcłowych, jak i odpoczynek przed podróżą;
  • Usługi dla biznesu: w trosce o pasażerów biznesowych, Lotnisko Chopina przygotowało i rozwija ofertę usług stworzonych specjalnie dla tych pasażerów. Oferta dla biznesu obejmuje m.in.: centrum Konferencyjne, salony Executive, salony VIP.

Lotnisko Chopina zapewnia również szereg usług dodatkowych obejmujących: punkty do ładowania baterii w telefonach komórkowych, usługi biur podróży, usługi wynajmu samochodów, usługi finansowe (oddziały bankowe, bankomaty, kantory)

Lotnisko w Warszawie jest jednym z najlepszych lotnisk do spania. Klienci portu uznali, że Lotnisko Chopina ma niewiarygodnie wygodne fotele, ciszę nocną oraz całodobowy dostęp do napojów i jedzenia. Jak i również na lotnisku dostępne jest WiF-i, salony biznesowe i prysznice.

Na lotnisko Chopina przyciągają czasowe ekspozycje i fortepian, którym postanowiono od 2015 r. promować muzykę klasyczną. Mogą na nim grać znudzeni, a przy tym utalentowani pasażerowie.

Warto przeczytać: Poznaj najlepsze lotniska świata pod względem punktualności.

Lotnisko Warszawa parking

Na lotnisko możemy się dostać, szybko i wygodnie własnym samochodem. Miejsc parkingowych na lotnisku jest dużo, więc nie musimy się o nic matrwić. Lotnisko wyposażone jest w kilka dobrze strzeżonych parkingów, monitorowanych przez wykwalifikowanych pracowników ochrony oraz kilkadziesiąt kamer.

Podróżni korzystający z usług Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina mają do dyspozycji trzy parkingi P1, P2 i P4, które oferują łącznie 2800 miejsc postojowych, parking P3 jest wyłącznie dla pracowników lotniska. Na będących bliżej terminala parkingach P1 i P2 zaparkować może łącznie 1800 pojazdów. Parking P4 jest parkingiem długoterminowym i znajduje się po prawej stronie hotelu Courtyard by Marriott. Istnieje również możliwość zatrzymania samochodu przed terminalem, ale wyłącznie na bardzo krótki czas, np. w celu wyjęcia bagażu.

Najwyższy standard postoju na terenie lotniska Warszawa Okęcie oferuje strzeżony, prestiżowy parking premium z kilkudziesięcioma przestronnymi miejscami. Ten parking zalecany jest dla osób pozostawiających swoje pojazdy na dłużej. Opłatę za korzystanie z parkingu płaci się w kasach automatycznych w gotówce lub kartami kredytowymi oraz płatniczymi.