Wrocławskie lotnisko

Port Lotniczy we Wrocławiu jest jednym z najnowocześniejszych, największych i najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w kraju. Port doceniany jest nie tylko w prestiżowych konkursach, ale również przez wielu pasażerów. Lotnisko może poszczycić się tytułami: Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce oraz Najlepszego Regionalnego Lotniska w Polsce dla pasażerów biznesowych.

Najpopularniejsze lotnisko Wrocław położone jest w dzielnicy Strachowice, w odległości około 10 km na południowy zachód od centrum miasta. Port lotniczy we Wrocławiu powstał w 1938 roku. Natomiast w 2013 roku doczekał się modernizacji obejmującej budowę nowego terminalu głównie na potrzeby organizacji Euro 2012.

Lotnisko we Wrocławiu posiada również dwa terminale – stary i nowy oraz cargo. Od czasu otwarcia nowego terminalu, stary terminal (T1) pełni rolę terminalu dla pasażerów i załóg samolotów prywatnych. Znajdują się w nim także: szkoła pilotów, sklep dla pilotów, biura linii lotniczych oraz wypożyczalnia samochodów. Nowy terminal został uruchomiony w 2012 roku — do użytku została oddana przestronna, klimatyzowana hala przylotów i odlotów, 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa, 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej oraz 12 bramek.

Lotnisko we Wrocławiu rocznie odnotowuje wzrost operacji lotniczych, przez co przyciąga wielu przewoźników. Na lotnisku znajduje się wiele połączeń niskokosztowych, krajowych, czarterowych i przesiadkowych. We Wrocławiu kursują linie lotnicze ten najbardziej znane to: Ryanair, Wizz Air, PLL LOT. Ci przewoźnicy zapewniają bezpośrednie połączenia do wielu europejskich metropolii, a także rejsy do atrakcyjnych kurortów wypoczynkowych.

Na lotnisku pasażerowie mają do dyspozycji bardzo szeroką gamę usług: biura podróży, kantory, wypożyczalnie samochodów, obsługa VIP czy wynajem sal konferencyjnych. Przyjazna strefa wolnocłowa z takimi sklepami jak Euroshop czy Baltona pozwala zrobić przed odlotem zakupy w przystępnej cenie. Natomiast w salonikach prasowych Relay i Update zaopatrzyć się można w gazety i książki do czytania w podróży. Na wrocławskim lotnisku znajduje się też szereg restauracji, barów i kawiarni, gdzie można posilić się przed lotem.

Adres lotniska we Wrocławiu

Port Lotniczy imienia Mikołaja Kopernika położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia. W odległości około 10 km od centrum miasta, na osiedlu Strachowice. Za dnia na lotnisko na osiedlu Strachowice dostaniemy się autobusem linii 106, którego nocnym odpowiednikiem jest linia 206. W pobliżu znajduje się również autostrada obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko. Od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Takie połączenie gwarantuję szybki i bezproblemowy dojazd na lotnisko.

Główny adres – Lotnisko Wrocław

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

ul. Graniczna 190 54-530 Wrocław

e-mail: airport@airport.wroclaw.pl

Parking przy wrocławskim lotnisku

Blisko lotniska usytuowane są również parkingi mogące pomieścić około 3500 samochodów osobowych. Parkingi zlokalizowane są na terenie Portu Lotniczego Wrocław. Składają się na nie parkingi: A, B, C, i VIP (parking bezpośrednio przy Terminalu), znajdujące się w obrębie Terminala. Dodatkowo w sezonie letnim funkcjonuje parking D dla długoterminowych postojów zlokalizowany bezpośrednio przy parkingu A.

Każdy klient może również zaoszczędzić do 40% kosztów parkingu, w przypadku, gdy dokona rezerwacji on-line przynajmniej 7 dni przed swoim przyjazdem.

Przed terminalem znajduje się tzw. strefa krótkiego postoju, która jest bezpłatna do 10 min. Za pobyt dłuższy należy zapłacić odpowiednią kwotę. Na terenie oficjalnego parkingu lotniska znajdują się również dogodne miejsca dla osób niepełnosprawnych, a także specjalny parking VIP.