Zwiedzanie Pragi w 2 dni

Stolica Czech to jedna z najpiękniejszych stolic środkowoeuropejskich. Często odwiedzania przez tłumy turystów z Polski i z całego świata. Od dawien dawna jest to miasto z klimatem, w którego zaułkach, ciasnych uliczkach znajdziemy niezliczone knajpki.

Czeska stolica jest jednym z bardziej malowniczych miast na mapie Europy. Posiada wspaniałe zabytki gotyckie oraz barokowe, które na tle współczesnej architektury tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Pełno tutaj barokowych kościołów, wież, a także renesansowych i secesyjnych budynków mieszkalnych.

Podczas weekendu w Czechach z pewnością przeżyjesz niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju chwile. Praga to idealne miejsce nie tylko na relaks i zabawę, ale też i na zwiedzanie.

Czy weekend to nie za mało na Pragę?

Praga pomimo tysiącletniej historii i mnóstwa zabytków jest prawdopodobnie jednym z 5 miast w Europie, gdzie 2 dni na zwiedzenie całego miasta to za mało. Czeska stolica jest jednym z tych miast, które często odwiedza się podczas weekendowych wycieczek, ponieważ weekend w Pradze nie będzie wiązał się z dużymi wydatkami. Do Pragi warto przyjechać na tydzień po to, by choć trochę poznać, naszych południowo-zachodnich sąsiadów. W Pradze znajdziemy wiele atrakcji, różnego rodzaju, klimatyczne uliczki, śmiesznie brzmiący, dla nas Polaków, język czeski. Do tego pięknie kwitnące parki i ogrody oraz smaczne czeskie specjały jak np.: knedliki lub czeskie piwo.

Przy dobrym planie i organizacji albo po prostu z przewodnikiem da się zobaczyć wszystkie miejsca, z których Praga słynie.

Most Karola, Hradczany i inne zabytki

W Pradze można zwiedzić kilka ciekawych zabytków. Jedną z nielicznych jest zobaczenie Ściany Johna Lennona. Historia tego miejsca sięga roku 1988, kiedy to przeciwnicy komunizmu wypisywali na murze swoje słowa protestu. W rytmie gitar ulicznych grajków aktualnie można odszukać na ścianie wiele symboli miłości i młodzieńczych ideałów.

Następnym miejscem, które warto zwiedzić jest — kompleks Hradczany z majestatyczną Katedrą św. Wita na czele. Jak i również warto zwiedzić bazyliką św. Jerzego z pięknym widokiem na Pragę. Warto również zobaczyć Złotą Uliczkę, niegdyś siedzibę złotników, a dzisiaj chętnie odwiedzaną, pełną uroczych sklepików i wystaw alejkę.

Następnie nieco wyżej na wzgórze warto zwiedzić, mieszczącą się w klasztorze, Bibliotekę na Strahovie. Jest to jedna z najpiękniejszych na świecie bibliotek. Podzielona jest na trzy części: Salę Teologiczną, Salę Filozoficzną i łączący je Gabinet Osobliwości. Wysokie, drewniane regały i drobiazgowe sztukaterie na suficie, w towarzystwie malowniczych fresków, robią naprawdę ogromne wrażenie. Tuż obok biblioteki znajduje się Klášterní pivovar, gdzie można napić się i zrelaksować przy dobrym czeskim piwie.

Warto również zwiedzić Wieżę Petřín dzięki niej możemy podziwiać i fotografować miasto z 65,5 m. Będąc w Pradze nie można również zapomnieć o tym, by wybrać się na Most Karola. Najlepiej jest wybrać się na niego z samego rana, ponieważ wtedy jest najmniej tłoczno. Warto również przejść się Vinárna Čertovka, czyli najwęższej praskiej uliczki. Jest ona na tyle wąska, że po obu stronach, długiej na nieco ponad 10 metrów uliczki zainstalowano sygnalizację świetlną. Szerokość uliczki sięga jedyne 50 cm. Zaledwie kilkanaście metrów od najwęższej uliczki możemy zwiedzić Muzeum Kampa. Możemy tam obejrzeć galerię sztuki współczesnej oraz nowoczesne rzeźby. W pobliżu muzeum znajduje się niezwykle osobliwa rzeźba, autorstwa Davida Černego: Sikający. Przedstawia ona dwóch mężczyzn, którzy sikają do zbiornika z wodą w kształcie Czech. Rzeźba ta symbolizuje wejście naszych sąsiadów do Unii Europejskiej.

Warto również wybrać się na Stare Miasto, natomiast po drodze można wstąpić do Biblioteki Miejskiej i tam obejrzeć ciekawą instalację z książek. Wstęp jest bezpłatny, a książkowa wieża warta zobaczenia. Następnie warto zwiedzić rynek staromiejski oraz można również podziwiać jeden z najsłynniejszych zegarów astronomicznych na świecie: Pražský Orloj.

W Pradze znajdziemy również wiele innych zabytków taki jak: dawna dzielnica żydowska Josefov, barokowy Pałac Wallenstein – obecnie siedziba senatu, Muzeum Kolejnictwa – Railway Kingdom oraz Tańczący Biurowiec.

Loty do Pragi

Dojazd do Pragi jest znacznie łatwiejszy i znacznie tańszy niż jeszcze kilka lat temu. Do tego miasta można się wybrać autem, pociągiem, autobusem i samolotem. My natomiast największą uwagę skupimy się na locie samolotem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z centralnej i północnej Polski. Bilety lotnicze z największych miast Polski można znaleźć już w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kliknij i sprawdź loty do Pragi

Praga to miasto chętnie i często odwiedzane przez Polaków, głównie ze względu na swoją lokalizację, ale też niepowtarzalny klimat. Do Pragi na weekend warto się wybrać samolotem, ponieważ czas podróży jest bardzo krótki pod warunkiem, że lecimy bezpośrednio do Czech. Wybierając się do Pragi warto zarezerwować bilety z wyprzedzeniem.

Latając z LOT-em lub z innych przewoźników możemy skorzystać z szerokiej oferty, w tym także tanich biletów dostępnych w promocyjnej cenie. Warto, więc śledzić loty do Czech, aby upolować bilety w korzystnej cenie i cieszyć się komfortem podróży.