Poznań jako jeden z najważniejszych w Polsce ośrodków biznesowych jest często odwiedzany przez przedstawicieli różnych firm. Organizacja służbowego pobytu w stolicy Wielkopolski obejmuje wiele aspektów – jednym z nich jest wynajem samochodu.

Jaki samochód wybrać na służbowy pobyt w Poznaniu?

Do głównych punktów świadczących usługi najmu samochodów w stolicy Wielkopolski zalicza się Poznań lotnisko. Wynajem aut w tym miejscu prowadzony jest przez różne firmy, np. PANEK S.A. Wcześniej należy zapoznać się z ofertą wypożyczalni, aby znaleźć pojazd odpowiadający konkretnym wymogom. Na ogół biznesmeni decydują się na bardziej reprezentatywne samochody, jeśli jednak służbowy pobyt w Poznaniu wiąże się z koniecznością często przemieszczania się po mieście, rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się kompaktowy model przystosowany do typowej jazdy miejskiej.

Jakie formalności trzeba załatwić w wypożyczalni na lotnisku?

Jakich formalności należy dopełnić po przylocie na Poznań lotnisko? Wypożyczalnia samochodów ma określone warunki najmu, które wcześniej można wstępnie zweryfikować na stronie internetowej. Każda podróż służbowa wiąże się z koniecznością gromadzenia rachunków i umów, nie inaczej jest więc i w tym przypadku. Od osoby zainteresowanej wynajęciem pojazdu w punkcie, jakim jest Poznań lotnisko, wypożyczalnia aut wymaga dowodu osobistego, drugiego dokumentu tożsamości oraz karty kredytowej. Przed podpisaniem umowy trzeba koniecznie obejrzeć samochód w celu wykluczenia usterek, a także przeczytać regulamin. Niezwykle istotne są takie kwestie jak np. ubezpieczenie OC czy udział klienta w szkodzie.

Bezpieczeństwo to podstawa

O czym jeszcze pamiętać po przyjeździe na Poznań lotnisko? Wynajem samochodów odbywa się wedle pewnych zasad – klient odpowiada za samochód, który pożyczył. Aby więc nie narażać siebie i firmy na ewentualne straty, podczas służbowego pobytu w Poznaniu trzeba ostrożnie poruszać się po mieście i przestrzegać zasad ruchu. Niespodziewana kolizja może bowiem oznaczać kosztowne kłopoty.